Mudellõikus – Juuste märglõikus, mis teostatakse vastavate lõikusskeemide järgi, arvestades näo- ja peakuju ning juuste struktuuri. Juuste mudellõikusel arvestatakse kliendi soovi, stiili ja isikupäraga.
 

Trendilõikus – Hooajal moes olev mudellõikus või teatud elustiili kajastav juukselõikus.
 
Masinlõikus – Juukselõikus masinaga, kus kasutatakse soovitud juuksepikkuse saavutamiseks vastava kõrgusega masinataldu. Kasutatakse eelkõige “siilisoengute” lõikamisel.

 

Hair Tatoo lõikus – See pole üksnes lõikus, vaid erilise imago ja elustiiliga inimeste väljendusviis. Hair tatoo on lühikestesse juustesse lõigatud mustrid, pildid või kirjad. Kuna tegemist on spetsiifilise lõikusega, eeldab see vajalikke tööriistade olemasolu ja koolitatud juuksurit. Tattoo aluseks on sobiv mõnemillimeetrine baaslõikus, mida kombineeritakse tihti Mohawki stiilis harjasoengu ja faux hawki stiilis pealael kõrgele tupeeritud, külgedel paljaks pöetud soengutega. Enamasti pöetakse asümmeertilised mustrid just pea alaosasse või kaetakse mustriga kogu pea. Vaieldamatult on säärane lõikus tänaval pilgupüüdja ja näitab kandja isikupära.