Keemilist lokki soovitakse enamasti juhul, kui juuksed on peadligi hoidvad või kooldumatud. Keemiline lokk aitab muuta juukseid kohevamaks ning hõlbustab soengu tegemist ja püsivust.
 
 

Klassikaline keemiline lokk –   Klassikalist keemilist lokki saab teha igas pikkuses juustesse. Lokk püsib juustes nii kaua kuni juus välja kasvab. Seetõttu tuleks vältida liiga tugeva keemilise loki tegemist, kuna lõpptulemust hiljem pehmendada on suhteliselt võimatu. Klassikaline keemiline lokk on tugev keemiline töötlus, mistõttu ei ole soovitav kohe loki järgselt juukseid 48 tunni jooksul värvida püsivärviga või blondeerida. Klassikalise keemilise loki tegemiseks kasutatakse salongis LONDA Londawave Wellfluid  ja WELLA Formwell lokivedelikke.

 

 

 

Volüümilokk – Volüümilokki tehakse juustele kohevuse ehk volüümi andmiseks. Volüümilokk meenutab valminuna nõrka või keskmise tugevusega loomulikku lokki. Volüümiloki vedelik on oma koostiselt nõrgem kui klassikaline lokivedelik ning seetõttu rikub ta juuksestruktuuri vähem kui klassikaline lokk. Volüümiloki kestvus on teoreetiliselt kuni 8 nädalat – oleneb kui tugev lokk tehti ja milline oli oma loomulik juuksestruktuur. Lokk vajub aja jooksul kogu juukse pikkusest ühtlaselt välja, mis võimaldab soovi korral teha lokki juba uuesti kahe kuu möödudes, kahjustamata eelnevalt lokitud juuksestruktuuri.  Volüümiloki järgselt võib kohe juukseid kergvärviga värvida. Volüümiloki tegemiseks kasutatakse salongis WELLA  Headlines Texxture Fluid lokivedelikke