MICROBLANDING – Uus kulmutrend nüüd ka Rakveres!
Meil on häid uudiseid püsimeigi huvilistele –
nüüdsest on võimalik taas Belle Stuudios püsimeigi teenust tellida.
Lisaks uudisena täiesti uus püsikulmude tehnika – MICROBLADING,
mis on täiesti uus trend kulmumaailmas!
LÄHEMALT SELLEST, MIS ON MICROBLADING
Microblading meetod on väga hea nendele inimestele, kes soovivad saavutada väga naturaalset ja loomulike kulmukarvade sarnast tulemust hoolimata sellest kui palju endal kulmukarva olemas on. Lühidalt on microblading pigmendi naha alla viimine manuaalselt karv karva haaval ilma masinata/seadmeta.
Microblading on manuaalsel teel väikese koguse pigmendi viimine naha välimisse kihti (epidermisesse), ilma sügavamasse kihti (dermisesse) jõudmata. Nõelad, mida microbladingus kasutatakse, on 3 korda õhemad kui masinaga kasutatavad nõelad, tänu millele saab luua eriti peeneid ja teravaid “kulmukarva” sarnaseid jooni. Kuna pigment viiakse lähemale nahapinnale, ei toimu “kulmukarvade” hajumist ja laialivalgumist naha all. Microbladinguga teostatud naha mikropigmentatsiooni tulemus kestab keskmiselt 1-2 aastat. Protseduurile järgneb tasuta hooldus (touch-up) 4-6 nädala jooksul, et saavutada hea tulemus. Tulemused võivad varieeruda erinevatel nahatüüpidel. Umbes 1-2 nädalat peale protseduuri muutub värv heledamaks, sest üleliigne pigment eemaldub nahapinnalt. Seetõttu ongi vaja teha järelhooldus, sest kunagi ei oska ennustada kui hästi nahk pigmenti kinni hoiab. Soovitatav on ka kord aastas karvtehnikas microbladitud kulme värskendada hooldusega, et säilitada nende kuju ja pigmendi küllastust.
Microblading tehnikas püsikulmude hind on 200€
Hind sisaldab ka kahe kuu jooksul tehtavat järelhooldust.
MICROBLADING – KÕIK, MIDA TAHTSID SELLEST TEADA.
Mis see microblading siis täpselt on?
Microblading on kliendi isikupära, kulmudisaini eesmärke ja olemasolevaid kulme arvesse võttev kulmudisaini tehnoloogia, mille käigus lisatakse naha pindmistesse kihtidesse väga vähesel määral looduslikku värvi.
Kas see on tätoveerimine?
Ei, kindlasti mitte. Kõik microblading tehnoloogiaga loodud kulmudisainid on loomulikult püsivamad kui lihtsalt kulmude värvimine, kuid seda ei ole võimalik võrrelda tätoveerimisega, sest umbes kahe aasta jooksul lahustub microblading protsessi käigus kasutatav värv täielikult ja täiuslikult inimese kehas ning seda ei ole enam nahal näha. Ilmselt selletõttu nimetataksegi vahel microblading tehnoloogiaga loodud kulmudisaini looduslikuks tätoveerimiseks ja pealispindmiseks tätoveerimiseks.
Kui kaua microblading tehnoloogia abil loodud kulmudisain siis ikkagi kestab?
Nii, nagu paljude teiste kulmudisaini ja -meigi lähenemiste puhul, sõltub ka microblading tehnoloogiaga loodud tulemuse kestus sellest, kuidas kulme hooldada. Päris kindel on aga see, et poolteist kuni kaks aastat peab korrektse microblading sessiooni käigus loodud kulmudisain vastu küll.
Valutum?! Kas see siis polegi valus? Ikkagi tätoveerimine!
Mistahes ebamugavustunde vältimiseks kasutatakse nahal küll looduslikku tuimestavat kreemi, kuid isegi ilma selleta on protsess praktiliselt valutu. Mitmed kliendid on öelnud, et näiteks kulmude kitkumine niiditehnikaga on tekitanud neile rohkem valu ja ebamugavust kui microblading.
Milles see protseduur siis täpselt seisneb ja kuidas sellega alustada?
Microblading tehnoloogia vaieldamatuks plussiks on see, et pole vaja mitte mingisuguseid ettevalmistusi, eeltööd või eelnevat hooldust. Ilmselt on see ka üks põhjustest, miks see on osutunud paljude klientide jaoks eelistatud lähenemiseks – hommikul tuleb otsus, lõunaks on olemas väga ilusad kulmud ja õhtuks on kulmuprobleem juba unustatud. Kui nüüd veel täpsemalt rääkida, siis tasub siiski ligikaudu 3-5 päeva enne protseduuri kasutada kulmupiirkonnas vähem nahka ärritavaid meigivahendeid ja mitte kasutada oma kulmudel teisi hooldusvahendeid. Loomulikult ei tasu vahetult enne microblading protseduuri kulme kitkuda, vahatada või muul viisil nende kuju muuta. Kuigi see ei tekita sisuliselt mingisuguseid takistusi või komplikatsioone seoses microblading protseduuriga, jääb tulemus lihtsalt parem, kui kulmud on algselt võimalikult loomulikus olekus.
Kui kaua see microblading protseduur siis kestab?
Tavaliselt kestab kogu protsess alguses lõpuni vähem kui kaks tundi. Profid panevad aga reeglina oma ajagraafikus kinni 2,5 tunni pikkuse lõigu – nii jääb piisavalt aega kulmudisaini täpseks läbivaatamiseks ja tulemuse viimistlemiseks. Kuna microblading tehnoloogia tulemus kestab kaua, siis pole mõtet ka selle tegemisega liigselt kiirustada. Seega arvesta 2,5 tunniga.
Mida peab tegema peale protseduuri?
Ka peale protseduuri ei ole vaja teha mitte midagi keerulist. Kulmukarvu ja nahka tasub hoida lihtsalt kuivana ja puhtana. Kõik microblading protseduuri läbivad kliendid saavad endale ka hooldus-komplekti ja täpsed juhised. Põhimõtteliselt aga puuduvad mistahes piirangud.
Kas ma pean microblading protseduuri jaoks töölt tervisepäeva võtma?
See ei ole vajalik, sest su kulmude välimusega ei toimu midagi traagilist. Tõenäoliselt märkavad su töökaaslased lihtsalt seda, et su kulmud on märksa tumedamad kui need olid enne.
Kui kiiresti peale protsessi naha pindmised kihid täielikult taastuvad?
Tavaliselt võtab su nahk uue loodusliku värvi täielikult omaks umbes nädala kuni 10 päeva jooksul. Kindlasti võib kulmudelt kooruda selle aja jooksul pisikesi nahatükikesi, kuid see pole midagi sellist, mis takistaks igapäeva elu toiminguid. Pigment kinnistub nahka ligikaudu kuu jooksul, seega võid arvestada, et tulemuse lõplik ja täiuslik finiš saabub 3-4 nädala jooksul alates microblading protseduuril käimisest. Väga paljud naised on aga öelnud, et selle aja jooksul muutub tulemus veelgi oluliselt ilusamaks.
Mida siis ikkagi see microblading protseduur endast TÄPSELT kujutab?
Microblading protsessi saab jagada põhimõtteliselt kolme ossa: disain, teostus ja viimistlus. Sisuliselt algabki kõik sellest, et disainitakse kulmukuju. Tavaliselt vaadatakse selle protsessi käigus läbi mitmeid erinevaid kulmudisaini variante, võetakse arvesse kliendi näojoonte omapära, naha ja kulmukarvade iseärasusi ja kliendi soove. Disaini faasi käigus otsustatakse ka ära, milline saab olema microblading tehnoloogiaga loodud kulmude värv. Seejärel algab teostuse faas, mille käigus kantakse nahale esmalt looduslik tuimestav kreem, et vältida mistahes ebamugavustunnet. Kui kulmupiirkond on tuimestatud, siis kantakse spetsiaalse microblading masinaga naha pindmistesse kihtidesse looduslik värv. Just see osa koguprotsessist võib hea ettekujutuse ja loova vaimuga inimestele meenutada püsitätoveeringute tegemist. Samas, nagu juba teame, on need kaks erinevat asja. Just selles faasis tuleb esile kamicroblading peamine sisu: micro + blade. Ehk siis kasutabki professionaal kliendi naha pindmistel kihtidel tera, mis koosneb tegelikult 10-st kuni 20-st imepeenikesest nõelast, mis on lihtsalt paigutatud nii, et need moodustaksid tera kuju. See, algselt Jaapanist pärinev lähenemine, koos faktiga, et seda kasutatakse vaid naha pindmistes kihtides, võimaldab saavutada ülimalt täpseid tulemusi. Viimistlemise faas leiab enamasti aset ühe kuni kahe kuu jooksul ja siis vaatab proff lihtsalt tehtud töö üle ning teeb sellele mõningaid täiendusi. Ei maksa ära ehmuda, kui teise ja kolmanda etapi vahel muutub veidi microbladingtehnoloogia tulemuse värv. See on normaalne ja professionaalne tegija on seda kõike juba alguses arvesse võtnud.
Kas on siis ikkagi midagi, mida ei tohi teha peale microblading protseduuri?
Kõige olulisem on hoida oma nahk kuiv ja puhas. See tähendab, et ei tasu kohe minna ujuma või trenni, kui sellega kaasneks intensiivne higistamine. Hea on vältida kulmupiirkonna rohke veega kokku puutumist. Samuti ei tasu minna vahetult peale protseduuri solaariumisse. Täiendavalt (kuigi see võib kõlada õige pisut lapsemeelselt), ei tohi ka microbladingtehnoloogiaga loodud tulemust näppudega katsuda või sõna otses mõttes oma kulmudest väikseid nahatükikesi välja nokkida. Samuti pole soovitatav kasutada kohe peale protseduuri intensiivseid või vananemisevastaseid kreeme. Peale esimest nädalat puuduvad aga sisuliselt mistahes piirangud ja microbladingkulmud on põhimõtteliselt nagu su enda omad.
Milliseid värve siis täpseltmicrobladingprotseduuri käigus kasutatakse?
Pigmendid, mida professionaalse microblading protseduuri käigus kasutatakse, on 100% looduslikud. See tähendab, et nende värvus põhineb looduslikel värvidel, need ei sisalda keemiat, sünteetilisi värvaineid või raudoksiidi ning need on heaks kiidetud terviseameti poolt. Seega on professionaalse microblading’u käigus kasutatavad pigmendid täiesti looduslikud. Ajapikku ei muutu kulmud sinakaks, roosakaks, rohekaks ega oranžikaks. Just see on üheks väga põhimõtteliseks erinevuseks microblading kulmude ja tätoveeritud kulmude (või mistahes teiste tätoveeringute) vahel.
Kas on kedagi, kellele microblading protseduur ei sobi?
On olemas mõningaid üksikuid nahatüüpe, mille puhul on microblading vastunäidustatud. Näiteks ei ole soovitatav kasutada microblading tehnoloogiat, kui nahk on väga õline, lõhkiste kapillaaridega, rohke aknega, suurte kulmupiirkonnas asuvate sünnimärkidega või rohke keratoosiga. Põhimõtteliselt on need aga nahahädad, mis välistavad kahjuks ka väga paljud teised kulmuhoolduse võimalused.